Kolik platíte za spoustu vody a škodlivé syntetiky v kosmetice?
Média často poukazují a varují nás před potravinovými produkty, do kterých se výrobci snaží propašovat jakýmkoliv způsobem větší množství vody a podivných éček, než je deklarováno, nebo vůbec povoleno. Typickým příkladem bývají mražené ryby, dětské potraviny apod. Tyto praktiky se používají zejména v honbě za ziskem a jsou k zákazníkovi, kterému nezbývá než důvěřovat dosti bezohledné.
Jak je na tom v tomto ohledu kosmetika, kterou denně běžně používáme a nakupujeme v ,,drogerce´´. Prakticky vše je dovoleno, látky podezřelé, že vyvolávají rakovinu, poškozují plod, způsobují hyperaktivitu, v těle a v přírodě jen těžko rozložitelné látky a tak podobně…, tedy kromě limitů pro přírodní kosmetiku.
Používání vody v kosmetických přípravcích je samozřejmě běžné a opodstatněné, nelze proti tomu nic namítat. Voda je zdrojem života a do emulzí prostě patří. Otázkou spíše je, jaké procento vody se v kosmetickém výrobku vyskytuje, do jaké míry je pro naši pleť ještě prospěšná, nebo již díky svému vysokému obsahu naši pleť paradoxně naopak vysušuje a je výsledkem cenové politiky, nikoliv snahy o skutečnou pomoc stavu naší pleti.
Nemluvě o tom, že pokud je voda ještě doplněna petrochemickými produkty, v současnosti nejpoužívanějšími náhradami přírodních tuků jakými jsou silikon, vazelína, minerální oleje, parafín atd. emolienční ani hydratační efekt se z dlouhodobého hlediska nekoná vůbec a takto vyrobená kosmetika nám v průběhu času více škodí, než pomáhá a slibovaný efekt se nekoná.
Nutno ještě dodat, že pro vznik běžného kosmetického výrobku podobného složení je třeba použít velice zjednodušeně řečeno ještě obvykle syntetický emulgátor, dále konzervační činidlo a barviva a máme zde koktejl nejen neúčinných, ale vyloženě zdraví škodlivých látek, které naší pokožkou pronikají do celého organismu a mohou způsobit a jsou podezřelé z mnoha zdravotních komplikací, zejména u dětí, dospívajících dívek a žen.
Ale zpět k naší vodní problematice, v současnosti nejoblíbenější a nejpoužívanější je emulze typu olej ve vodě. Tento typ emulze je nejen např. pleťové mléko, ale veškeré krémy, nejen hydratační, jak by se dalo očekávat, ale i krémy mající v názvu regenerační a výživné. Komerčními argumenty bývá lesk, absence mastného filmu, dobrá roztíratelnost, krásný vzhled krému, okamžité vstřebání, okamžitý účinek…..
K tomu Vám nabídnu zjednodušenou recepturu jednoho takového komerčního, nejmenovaného pleťového krému, jež deklaruje omlazující účinky:
Lanolin 2% ( to vypadá dobře, přírodní výživný tuk ze zvířat produkujících vlnu,ale nic pro vegany)
3 Různé druhy syntetických chemických emulgátorů 6% ( to už je horší, polysorbáty a další nešetrné látky…..)
Minerální olej 15% ( po nadšení z lanolinu zase ropa)
Silikonový olej 2% (ropák, subjektivně výborný pocit, ale dlouhodobě ucpává póry, pokožka se stává neprodyšnou, vysychá)
Ceramidy 2% (nízké procento účinné, pleti vlastní látky cca. do 40ti let, kdy produkce oslabuje)
Emulzifikační syntetické vosky 2% (v chemickém průmyslu se používají jako pomocné látky při výrobě lepidel, leštěnek, plastů....)
To máme celkem 27 %, z toho 4% pocházejí z přírody, nějaký alkohol, k tomu škodlivý syntetický konzervant, dnes často označován matoucím parfum a hop šup tam cca. 70% vody, protože voda přece hydratuje...:-) regenerační pleťový krém hedvábné struktury je na světě.
Udělejte si chvilku času, podívejte se na obsahová složení krémů, které kupujete, zjistěte, co obsahují a pokud mají podobné složení, jako výše uvedený vzorový komerční krém, nečekejte výsledky.
Složky jsou vždy řazeny sestupně, od složky s nejvyšším percentuálním obsahem, u složek ne vyšších než jedno procento, se mohou řadit jakkoliv, někteří výrobci to samozřejmě využívají ve svůj prospěch, například nižší obsah růžového oleje předřadí před chemický konzervant, tak, by vyvolali pocit, že růžového oleje je vyšší obsah.
Lulalu krémy z bambuckého másla se takovým drastickým výrobním postupům vyhýbá. Lulalu nerafinované bambucké máslo má totiž jednu vynikající a neopakovatelnou vlastnost. Všechny důležité účinné látky, antioxidanty, lipidové složky, hydratační složky, voskové složky, konzervační látky….. které se komerční výrobci kosmetiky snaží do svých krémů napěchovat, nerafinované bambucké máslo přirozeně obsahuje.Navíc taje teplem v dlaních a po rozetření se okamžitě vstřebá, aniž by zanechal mastný film. 
Lulalu používá minimální množství vody, vodu pokud je její obsah v některém produktu nutný, nahrazuje Aloe Vera, nebo extrakty z jiných rostlin. Lulalu používá k výrobě krémů z bambuckého másla pouze přírodní emulgátory a konzervanty povolené pro přírodní kosmetiku.
Mějte se rádi a buďte zdraví.
Lulalu