Hezkých a milých dní je v dnešní uspěchané době čím dál tím méně a tak je fajn snažit se zpříjemnit si něčím milým každičký den. Dnešek 8.3. je Mezinárodním dnem žen, který byl u nás v minulých letech dosti zprofanován a z původně dobrého záměru a důvodu k oslavě ženského potenciálu se staly velice často bujaré podnikové večírky, na kterých si užívali především pánové....
. Z těchto důvodů byl po roce 1989 většinou lidí zavržen a oblíbenějšími se staly oslavy Dne matek. Lulalu zjistil, že mnoho lidí a dokonce ani žen ale nezná jeho původní vznik a význam a považuje ho za čistě komunistický svátek. Tak tomu ale není, je to především svátek žen bojujících v těžkých časech za svá práva.
V březnu roku 1857 stávkovaly americké ženy z textilních továren za zlepšení pracovních podmínek. Další stávkou, spojenou s tímto svátkem, byla stávka švadlen v New Yorku v roce 1908. Ženy požadovaly zkrácení pracovní doby, lepší platy, hlasovací právo a ukončení zaměstnávání dětí.
Ještě téhož roku, v květnu 1908, rozhodla Socialistická strana USA, že Národní den žen připadne na poslední únorovou neděli.
O dva roky později navrhla Němka Clara Zetkinová na konferenci socialistických organizací v Kodani zavedení Mezinárodního dne žen jako připomínky demonstrací švadlen v USA.
V roce 1911 se poprvé slavil MDŽ v Rakousku, Dánsku, Německu a Švýcarsku.
Ženy s podporou mužů požadovaly na rozsáhlých demonstracích volební právo a konec diskriminace v zaměstnání.
Ruské ženy si MDŽ poprvé připomněly v roce 1913. V následujícím roce se po celém světě konaly v období kolem 8. března demonstrace proti válce. V únoru 1917 v Petrohradě vyšly ženy do ulic pod heslem "chléb a mír". Týden poté byl ruský car donucen abdikovat a prozatímní vláda schválila i volební právo žen. Demonstrace se konala 23. února , což připadá na 8. března kalendáře gregoriánského.
V roce 1960 se v rámci oslav 50. výročí MDŽ setkalo na konferenci v Kodani 729 delegátek ze 73 zemí a přijaly deklaraci o podpoře politických, ekonomických a sociálních práv žen. OSN oficiálně uznala MDŽ v roce 1975. V důsledku toho jej následně přijaly mnohé národní vlády. 8. březen je každoročně výrazně připomínán v Evropské unii. Mimochodem, MDŽ připomíná třeba i Madelaine Albrihgtová ve svých pamětech. V několika posledních letech je MDŽ připomínáno ve světě heslem „Invest in Caring not Killing“ (Investujte do pečování, ne do zabíjení).
Mezinárodní den žen býval v komunistickém Československu dnem plným pompézních oslav. Po roce 1989 byl naopak 8. březen vytěsněn z kalendářů i z obecného povědomí a nahrazen Dnem matek. Poslanci vrátili MDŽ zpět do hry na podzim roku 2003, kdy schválili novelu zákona o svátcích. Horní komora Parlamentu se však velkou většinou postavila proti. Poslanecká sněmovna ale v únoru 2004 veto Senátu přehlasovala a 8. březen tak byl zapsán do kalendáře jako významný den.
Mezinárodní den žen je tedy historicky velmi významný svátek připomínající úsilí žen za dosažení rovnoprávného postavení.
Ačkoliv v naší zemi se ženy těší poměrně dobrému postavení ve společnosti, v různých jiných koutech Země tomu tak není. Ideální situace nevládne stoprocentně ale ani v našich domácnostech, jen o domácím násilí páchaném na ženách a diskriminaci matek malých dětí v zaměstnání slyšíme až příliš často.
Dnes je sobota 08.03.2014, dejte si milé dívky a ženy odpoledne nohy na stůl a pokud patříte mezi ty šťastné, zamyslete se nad tím, jak dobře se vlastně dnes v drtivé většině máme. A pokud Váš milý na MDŽ zanevřel, a malý dáreček jste nedostaly, udělejte si radost samy nějakou drobností. V LULALU obchodě je nyní v souvislosti s nadcházejícími jarními dny v kurzu Lulalu skořicové tělové máslo se zeštíhlujícími účinky a proti celulitidě .
LULALU pro Vás má jako obvykle zpestřený sortiment v podobě absolutní bomby na Západním trhu, tedy Lulalu Afrického černého mýdla, které důkladně vyčistí a současně ošetří Vaši pleť a vlasy. Kromě toho se může pochlubit příznivými účinky na mnoho nepříjemných potíží, jakými jsou mezi jinými akné, lupy, různé dermatitidy a další. Pochází přímo z rukou afrických žen, které jej z nerafinovaného bambuckého másla před svými chýšemi vyrábějí, čistě přírodní hmotu zpracovávají do velkých hroud, které se poté krájejí na malé kousky. V oblastech, kde butyrospermum parkii roste je výroba bambuckého másla a mýdla často jediným zdrojem obživy afrických žen.
Lulalu přeje všem ženám krásný slunečný den.