Máte rádi recese a organizujete také odpovídající akce, v nichž se recese může plně projevit jako inspirativní model trávení volného času? Do této kategorie patří i horská turistika.

Dovolená v horách není nic neobvyklého, horské terény upřednostňují při výběru způsobu trávení volného času tisíce, možná desetitisíce lidí, kteří si mohou zvolit jedno z pohoří v celém pásu, táhnoucím se od severu k jihu podél celého území naší republiky, a někteří upřednostňují zahraniční horské celky, a tak míří do Alp, Pyrenejí, Karpat, Vysokých či Nízkých Tater, anebo na Malou Fatru.

horská turistika

Vyrazit do hor je nesmírně lákavé zejména pro mnoho benefitů, které horská turistika nabízí, především posílíte partie dolních končetin, zlepšíte imunitní systém a funkce krevního oběhu, nadýcháte se čerstvého povětří a setřesete ze sebe stres. Některým lidem to ale nestačí a rádi inspirují svým životním stylem ostatní. Mohou k tomu vhodně posloužit zejména oděvy, které opatřují potiskem, a právě potisk se stává významným pomocníkem v působení na okolní rekreanty.

pěší turistika

Potisk textilu podporuje komunitu – když na hory vyrazí mladý pár, jako například Josef Abrhám s Libuší Šafránkovou ve filmu Svatební cesta do Jiljí, bude to poměrně obvyklé a nenápadné, ale jestliže se tu na Harrachových kamenech u Labské boudy pohybuje dvanáct milovníků hor z jedné party, na ostatní to zapůsobí v duchu udržování komunit lidí se stejnými zájmy, a to je v lidském životě velmi důležité. Lidé by měli více držet při sobě, což pomáhá každému hlavně v nesnázích a v těžkém životním období.

Potisk vám může něco nového sdělit – jestliže na trička, mikiny nebo třeba na reklamní čepice necháte vytisknout vhodné téma, může to vaše okolí obohatit. Součástí potisku mohou být některé moudré citáty, přírodní motivy, anebo postřehy z různých životních stylů, jako je chovatelství, výchova dětí, kutilství, sportovní aktivity, příprava pokrmů a zdravá výživa, zdravověda, duchovní informace atd.