Každý rok na podzim a v zimě začíná sezona respiračních onemocnění. Každý rok je to stejné. Dospělí si nemoc donesou většinou z práce, kde nemoc roznáší spousta kolegů aby nemuseli zůstat doma a mít tak nižší výplatu. Rodiče dávají do školky nemocné děti, aby nemuseli zůstat doma, takže všichni jsou během chvilky nemocní a je velice málo pravděpodobné že by to někdy bylo jinak. Nepomáhají ani přípravky na imunitu, a to jak u dospělých tak u dětí. Co s tím? Ideální je být ohleduplný a zůstat s nemocí doma. Ven je dobré nosit respirátor a nejlepší je stále používat antigenní testy, které vám pomohou odhalit covid.

covid test

Proč si testy dělat?
Drtivá většina lidí jde s nemocí k lékaři. Ten se vás samozřejmě ihned po příchodu zeptá zda náhodou nemáte covid, a pokud nevíte, test vám stejně udělá. Je lepší si ho udělat doma v klidu po svém, když máte tu možnost, než si nechat v nose šťourat někoho jiného. Jiná osoba nemá takový cit a tak vás i výtěr z přední strany nosu může bolet.

covid buňky

Udělat si test doma je jednoduché, protože každá testovací sada obsahuje všechno co k testu potřebujete. Najdete v něm jak tyčinku pro stěr tak testovací proužek a roztok, který smícháte s tím co jste z nosu setřeli. Hned uvidíte výsledek. Nové testy dokážou detekovat i nové varianty covidu. Každá nemoc se postupem času mění a i covid má různé mutace. Ať už onemocněte jakoukoliv variantou, test ji rozpozná.

Největší problém covidu tkví v tom že zatímco pro někoho je to obyčejné nachlazení, pro jiného je to smrtelné onemocnění. Můžete ho mít v sobě ale vy neonemocníte, zatímco váš soused skončí v nemocnici s těžkým zápalem plic. Vždycky je lepší být ohleduplný a preventivně si dělat testy doma, než vědomě či nevědomě roznášet nemoc, která pro někoho může mít fatální následky. Buďte stále na pozoru a mějte doma zásoby testů.