Českobudějovické centrum – kdo z vás tu nikdy nebyl, doporučujeme v rámci levného ubytování v Českých Budějovicích, nejprve prohlédnout si náměstí Přemysla Otakara II. A spolu s ním i útroby Černé věže, které vás zavedou k vyhlídkové terase. Náměstí lemuje ze všech stran podloubí a mohly by vás tu zaujmout nádherné barokní fasády tamních měšťanských domů.

České Budějovice

Soutok Malše s Vltavou – nedaleko náměstí se nachází Sokolský ostrov s krytým plaveckým bazénem, na soutoku Malše s Vltavou. Je to velmi zajímavé, magické místo a doporučujeme projít se i parkem Stromovka k Jiráskovu mostu, anebo zavítat proti proudu Vltavy k Trilčovu jezu a k areálu SK Meteor.

Cyklostezka podél Vltavy – ta směřuje z centra města podél řeky až pod zámek v Hluboké nad Vltavou. Trasa je dlouhá deset kilometrů a zvládnete jí i na in-line bruslích. Jelikož směřuje po rovině, je ideální i pro malé děti.

Sokolský ostrov

Kavárny, čajovny, restaurace, cukrárny – v centru Českých Budějovic je v kterékoli z místních provozoven příjemné posezení v každé roční době. Je jich tu celá řada a zejména ty, vybudované v prostorách starých měšťanských domů, na vás zapůsobí zvláštním http://www.seniori-beroun.cz/default/domov-se-zvlastnim-rezimem kouzlem, které je možné jen zde, v jihočeském regionu, a nikde jinde ve světě. Jižní Čechy stále lákají tisíce turistů z tuzemska i ze zahraničí, a ti se do těchto míst rádi navrací.

Výlety do okolí – to nejzajímavější jsme si ponechali až na konec, a sice možnost ráno vstát, protáhnout se a uvědomit si, že po snídani můžete vyrazit do krajiny, která se řadí bez nadsázky k nejzajímavějším v celé Evropě, a možná i na světě. Můžete se odtud vydat do Třeboňské pánve, jedinečné oblasti, co nemá ve světě obdoby, s mnoha překrásnými zákoutími rybníků, luk a lesů. Další den lze vycestovat proti proudu Vltavy do Českého Krumlova, Zlaté Koruny, Vyššího Brodu, k hradu Rožmberk nad Vltavou nebo ke zřícenině hradu Dívčí Kámen. Co název, to pojem, a zajímavá přírodní či historická zajímavost.