Máte v úmyslu někomu z vašich blízkých darovat model auta z období reálného socialismu, který v té době oslovoval stovky, možná tisíce zájemců, kdy tehdy byli lidé vděční za něco, čemu se současná mladá generace jen směje? Pokud o té době také něco sami víte, a máte-li ji prožitou na vlastní kůži, můžete z oslavy narozenin či podobného tématu vytvořit perfektní show.

Veřejná bezpečnost

Oblékněte se do retro oblečení – dnes se ještě dají sehnat retro kousky oděvů a obléknout se takto stylově bude nesmírně atraktivní a zábavné. Mnoho lidí to uvede do rozpaků a ve stav údivu, protože to zřejmě nikdo z nich nebude očekávat. Vhodné jsou zejména tesilové kalhoty, růžová či oranžová košile s velkými límečky, retro kravata a pokud to snesete, tak i silonové ponožky.

retro styl

Využijte dalších pomůcek – krátce po druhé světové válce frčely puntíky, zpravidla bílé tečky na červené látce a takto by se mohla obléknout do šatů či nátělníku vaše přítelkyně. Můžete si k tomu pořídit i puntíkovaného motýlka, ložní prádlo, hrnek s podšálkem a ručníky.

Dekorační předměty a hračky – k modelům aut z té doby se mohou hodit i některé typické retro hračky a dekorace, například prostírání, vázy, vyšívané obrázky, Člověče nezlob se, vystřelovací parašutista, Rubikova kostka, Igráčci nebo stavebnice Merkur. Překvapíte jimi každého, kdo tuto dobu má stále v živé paměti, i toho, kdo ji zná jen z vyprávění. Lidé se tehdy dokázali báječně bavit a možná vám to bude připadat zvláštní, ale bavili se mnohdy lépe, než kdokoli v současnosti.

retro dívka

Stylové občerstvení – v této době se na oslavách objevovalo občerstvení převážně v podobě jednohubek s dřevěnými párátky, obložených chlebíčků a zákusků, kam patřily větrníky, laskonky, rakvičky se šlehačkou a marcipánové řezy. Možná seženete i retro bonboniéru, převázanou stuhou a některé další typické dobroty z osmdesátých let minulého století.