Musíte se přestěhovat a nemůžete si příliš vybírat vhodný termín? Vychází vaše stěhování v Praze na letní období mezi červnem a srpnem a bohužel to nelze změnit a přehodit na jiné vhodnější datum? Zasahuje to dokonce do období, kdy byste si rádi vybrali dovolenou a odjeli někam k moři? Což takhle to udělat a spojit dovolenou se stěhováním? Jde to vůbec? Jistě, že ano. Stačí domluvit stěhování na klíč a odcestovat do teplých krajin jen s kufrem věcí na týden. Nic jiného v zásadě dělat nemusíte, až na některé mimořádné situace:

dovolená u moře

Administrativní záležitosti za vás stěhováci nevyřídí – každá stěhovací akce na klíč vyžaduje vaši spolupráci z hlediska organizačního, kdy zadáte stěhovací firmě patřičné pokyny, ovšem to, co za vás stěhováni nevyřeší, a ani nemohou, jsou vaše nové doklady a nahlášení změny korespondenční adresy. Budete zřejmě podepisovat novou nájemní smlouvu a vyřizovat smlouvu o dodávce energií ohledně elektřiny, zemního plynu, dálkového vytápění atp.

Jak s balením věcí – v rámci akce na klíč se lze domluvit tak, že se o balení věcí postarají stěhováci. Anebo si sbalíte jen to nejnutnější, například své intimní předměty, jako jsou erotické pomůcky, spodní prádlo, obuv, hygienické potřeby, ložní prádlo a ručníky, a stěhováky pověříte sbalením toho ostatního.

krabice na stěhování

Rozmontování nábytku – rozebíratelný nábytek by se měl přestěhovat rozebraný, aby se nepoškodily spojovací díly. I s tím si firma poradí, ta vám zároveň nábytek umístí do nového prostředí tam, kam patří, a nainstaluje i bytové doplňky, jako je lustr, garnýž, zrcadlo, botník, police na knihy atp.

Malování a pokládka koberců – toto sice stěhovací firmy nezajišťují, ale pokud plánujete stěhování na klíč, je rozumné ještě před tím zajistit to, aby byly prostory již připravené k zabydlení a nemuseli jste pak dodatečně zas všechno někam odnášet.