Znáte to v Českých Budějovicích? Jestliže tam máte namířeno se svým trvalým pobytem, zdědili jste tu nemovitost anebo jste ji zakoupili či se chystáte k zakoupení, pak vám můžeme gratulovat. Je to jedna z nejmalebnějších oblastí v celé Evropě a rozhodně se tu nebudete nudit, pokud máte romanticky založenou duši, jste milovníky krásné přírody, dalekých rozhledů i historických památek. Českobudějovicku a navazujícímu Třeboňsku a Českokrumlovsku zejména vévodí řeka Vltava a Lužnice, které lákají vodáky ke splouvání, anebo cyklisty k projížďkám v jejich blízkém i vzdálenějším okolí.

krásná krajina

Jakmile budete mít objekt zapsán na katastrálním úřadu pod svým jménem a budou vyřízené všechny potřebné úřední formality, nastane vhodný čas k rozvahám ohledně přestavby, rekonstrukce a dalších stavebních prací. Můžete se tu dostat i do situace, kdy si uvědomíte, že vám nevyhovuje stávající oplocení, anebo je dokonce v havarijním stavu. Zde se budete rozmýšlet, zda zachovat krásný výhled do krajiny (pokud tu je), anebo naopak prostor spíše uzavřít a mít tu potřebné soukromí. A do třetice, což bývá velmi časté, je kombinace hezkého výhledu s nízkým živým plotem s vyšší zídkou.

betonový plot

Budete-li uvažovat o výstavbě zídky, máme pro vás tip na rychlé, bezpečné a spolehlivé řešení – betonový plot.

Betonové ploty v Českých Budějovicích byste možná při troše snahy zahlédli v některých městských ulicích nebo v okolí města, na venkově. Sestávají z tenkých železobetonových odlévaných desek, vkládaných mezi betonové sloupky, a zvolíte-li vhodný povrchový reliéf, oplocení může být po estetické stránce velmi uspokojivé.

A jedna rada na závěr: nechcete-li, aby se zrak upínal na spáry mezi panely, sestavte plot tak, aby se barva panelů střídala tak, že napodobí šachovnici. Prostřídáte mezi sebou například červenohnědé a okrové desky a bude to vypadat velmi efektně a atraktivně.