Vzhledem k tomu, že dnes má bazén na zahradě v podstatě každý, kdo nějaký pozemek vlastní, je pochopitelné, že také potřebujeme vědět, jak se o něj starat. Zvláště když chceme, abychom se v něm mohli koupat po celou sezónu. Avšak ačkoliv mnoho z nás zná základní věci, jako potlačování rozvoje řas a sinic, kontrolu pH a filtrování, jsou zde i záležitosti, nad kterými uvažuje jen málokdo. Přitom jsou však velmi důležité.

složení bazénové soli

Jednou z nich je i tvrdost vody. Asi není třeba říkat, že ta se liší region od regionu, v závislosti na vodním zdroji a také na způsobu její úpravy. V podstatě platí, že čím tvrdší voda, tím více rozpuštěných minerálů a dalších podobných látek v ní najdeme. To však není pro koupání příliš vhodné, neboť tyto se rády usazují ve formě vodního kamene. Pokud tedy máme tvrdou vodu, je vhodné ji změkčit.

K tomuto účelu slouží bazénová sůl, která je vyrobena tak, aby tyto minerály rozpustila a navázala je na sebe. Následně jsou odstraněny ve filtračním zařízení. To znamená, že se životnost bazénu i všech jeho součástí značně prodlouží.

typický venkovní bazén

Samozřejmě existuje hned několik forem. Pro rychlou úpravu zde máme tu práškovou, avšak v případě, že chceme dlouhodobě udržovat určitou kvalitu vody, je vhodná spíše tabletová sůl. Ta se rozpouští postupně, a tak nehrozí, že se tvrdost vody opět vrátí.

To, že máme bazén, samozřejmě ještě neznamená, že budeme onu sůl potřebovat. Než ji koupíme, je dobré provést nejprve test tvrdosti vody, abychom zjistili, zda je skutečně nutná. V naprosté většině případů se totiž ukáže, že všechny parametry jsou v normě a není důvod, abychom vodu změkčovali. Pokud však patříte do regionu, kde je výskyt tvrdé vody potvrzen a ukáže se, že je i u vás, pak rozhodně neváhejte. Pomůžete tím nejen vašemu bazénu, ale také zdraví, což by mělo být tím nejpřednějším. Přeci jen, máme jen jedno.