Mnozí lidé chodí trávit horké letní počasí na koupaliště. Bazény jsou v obležení spousty lidí, protože příjemně teplá voda je nejlepší způsob jak vysoké teploty přečkat. Velká horka jsou zdravotním rizikem pro spoustu lidí – nejen pro malé děti a starší ročníky, ale i pro ty, kteří se léčí například se srdcem. Proto je lepší se největším horko vyhýbat. Ani doma se často před sluncem neschováme jak bychom chtěli, a tak je nutné jít právě do bazénu, který nám potřebné přístřeší a příjemnou vodu poskytne.

Veřejné bazény jsou velmi populární už desítky let. Dříve do nich chodilo ještě více lidí. V současné době roste počet trh, kteří si mohou dovolit nechat nainstalovat svůj vlastní bazén. Dnes jsou bazény cenově dostupné, a to mnoho lidí láká k tomu, aby si ho domů pořídili také. Obyčejný bazén koupíte už okolo 50 tisíc, což je poměrně přijatelná cena.

schody do bazénu

Nemyslete si ale, že stačí bazén koupit, a případě zakopat do země. Je nutné se o něj starat. Pokud si chcete pořídit kvalitní bazén který vám vydrží roky, budete si muset pořídit bazén vyrobený ze speciálního plastu. Díky takovému plastu bazénová vana vydrží dlouhé roky, ale je nutné se o bazén starat. Pokud se chcete koupat v příjemně teplé a hlavně čisté vodě, musíte pravidelně čistit povrch bazénu, lovit síťkou nečistoty které do bazénu spadnou, a hlavně musíte používat bazénovou chemii, která vodu zbaví mikroorganismů.

dno bazénu

Většina lidí bazén napouští v květnu, jakmile přes noc přestane mrznout. Mráz dokáže i kvalitní vanu venkovního bazénu potrhat. Proto raději s koupáním počkejte než mrazy na 100 % odejdou. Před zimou nezapomeňte bazén zazimovat. Vodu je potřeba vypustit, bazén vyčistit, a za pomocí bazénové fólie bazén zakryjete. Když budete dodržovat určený postup, bazén vám vydrží opravdu dlouhé roky bez jediného problému.