Rekonstruujete rekreační nemovitost a uvažujete nad tím, že ji budete obývat celoročně? Už vás přestává bavit hradit předražené nájemné a dálkové vytápění v městském bytě, jehož cena se zvedla v porovnání s dobou před pár lety o více než sto procent? A chtěli byste topit v chatě dřevem v krbu? Proč ne, palivové dřevo je stále nejvýhodnější topný zdroj a hlavně nejste na nikom a ničem závislí. A kdyby byla opravdu nouze, dřevo a šišky lze nasbírat v lese, takže je velmi pravděpodobné, že doma nezmrznete.

rodinný dům

Máme pro vás ovšem ještě jeden návrh. A sice krb opatřit výměníkem a připojit jej k podlahovému vytápění. S tím si lehce poradí topenář z Ostravy https://instalater.mozello.cz/, tito odborníci provádí instalace, https://www.datovka.cz/cs/pages/instalace.html údržbu i rekonstrukce topení ve všech typech objektů. A čím je vlastně tento způsob ohřevu obytných prostor zajímavý?

palivové dřevo

Žádné radiátory – jednak nikde není vidět žádná trubka, stoupačka a radiátor, což nejsou zrovna z estetického hlediska ideální předměty, a pak se teplo odtud šíří po celé ploše rovnoměrně, zatímco od radiátorů se více zahřívá strop a u země bývá chladněji. Proto je také snazší místnost s radiátory přetápět, aby vám nebyla zima od nohou.

Projděte se naboso – kdo stále váhá, zda si podlahové topení pořídit, tomu doporučujeme udělat si exkurzi tam, ke je v provozu, a vyzkoušet na vlastní kůži jeho přednosti. Možná, že vás přesvědčí i následující znalosti z oboru ezoteriky a anatomie. Chodidla jsou hmatový orgán, mají obrovský potenciál při orientaci v terénu, a při chůzi naboso zprostředkovávají informace, s nimiž pracuje nervová soustava a mozek. Vzhledem k tomu, že je na jejich ploše značný počet nervových zakončení, ovlivňují práci vnitřních orgánů, a tím pádem funkci celého těla. Jestliže jim dopřejeme teplo, podporujeme tím rozproudění energie a urychlení samoléčebných tělesných procesů. Spolu s vhodnou životosprávou tedy napomáhají chodidla na teplé podlaze žít déle ve zdraví, pomaleji stárnout a prožívat příjemněji svůj život.

5/5 - (2 votes)