Jsou to většinou ženy, kdo si chce udržet mladší vzhled i v pozdějším věku. Ale ani muži zrovna dvakrát netouží po tom vypadat jako stařec už na prahu důchodového věku. Také chce každý moct chodit bez jakéhokoliv omezení, a třeba se i nadále věnovat svému oblíbenému sportu, i když už ne tolik jako dřív. Je to vůbec možné? Pokud se o sebe budete poctivě starat už od třiceti let věku, určitě máte šanci prožít i plnohodnotnější důchod a vypadat mladší než budete.

žena úsměv

Stařecké skvrny a vrásky jsou vady na kráse zejména žen, které se v malém věku rády opalují a nedbají na zdravější životní styl. Večírky, nedostatek spánku, nepoužívání krému s ochranným faktorem po celý rok všude tam kde by se mělo, zkrátka chyb kterých se mnohé ženy dopouštějí, je stále spousta. Právě tyto chyby způsobují, že stárneme opravdu rychle. Nikdo nechce v 60 řešit že vypadá na 80, a tomu může zamezit správná péče o sebe samu.

Nejen zvenčí
Spousta žen si myslí že když budou používat hromady kosmetiky, že budou vypadat krásně. Jenže důležitější je jak se o sebe staráme zevnitř. Proto je nutné dbát na zdravou stravu, dostatek čisté vody a také na doplňování látek, které jsou pro naše tělo důležité, a kterých v potravě přijmeme jen malé množství. Jednou z těchto látek je kolagen, který je obsažený v pokožce, vlasech, nehtech a kloubech, a pokud ho máme málo, stárneme rychleji a máme problémy s klouby.

kolagen prášek

Ideální je tekutý kolagen https://www.orcacollagen.cz/jak-funguje-kolagen/, který se rychleji vstřebává. Hotové tekuté kolageny jsou ale dost drahé a obsah kolagenu v takovém nápoji je většinou nižší než je doporučená denní dávka. Proto je lepší si kupovat prášek, který si sami smícháte s vodou. Mnohé kolageny nejsou čisté a obsahují kromě kolagenu i příměsi v době vitamínů nebo velmi oblíbené kyseliny hyaluronové. Čím dříve začnete kolagen užívat, tím lípa pro vás.