Není nic příjemného, když se vám pokazí auto a v servisu vám řeknou, že už vaše auto dosloužilo a měli byste zvážit koupi nového auta. Někdy je to problém, že je auto už opravdu staré, ale někdy se může stát auto obětí autonehody a auto je na totální odpis. Ale co pak pokud nejste na tuto situaci připraveni a auto je pro vás důležitý dopravní prostředek? Co když nemáte dostatek financí a nechcete ani brát půjčku? Můžete zvážit, zda si nepořídit auto operativní leasing. Asi všichni víme, co je to leasing. Auto máte plně k dispozici, splácíte leasingové splátky, ale nejste vlastníkem auta. Tím se stanete, až když leasing splatíte. Během leasing musíte dodržovat prohlídky vozu dle leasingové smlouvy a dodržovat i jiná pravidla, ve smlouvě uvedené.

operativní leasing

Operativní leasing je trochu něco jiného. Vyberete si z nabídky vozů, které daná leasingová firma vlastní a auto dostanete pouze na určitou dobu. Může to být rok, ale třeba i pět. Po tu dobu budete splácet konstantní částku, kterou vám stanoví leasingová firma a po stanovené době auto opět vrátíte. Nebude vám nikdy patřit, ale budete ho mít během leasingové smlouvy plně k dispozici. Život bez auta si někteří z nás nedovedou představit a pokud jejich auto doslouží, potřebují si co nejrychleji pořídit další.

operativní leasing

Pokud se nechcete smířit s ojetým autem z bazaru, kde nikdy nemáte záruku v jakém je auto skutečném stavu, můžete si zvolit koupi auta na operativní leasing. Vyberete si z nabídky aut, ale oproti bazaru máte jistotu, že auto bude v dokonalém stavu a po celou dobu, kdy jej budete používat máte právo na reklamace. Budete splácet leasingové splátky a po skončení doby operativního leasingu si můžete auto vyměnit za jiné nebo jej vrátit a pořídit si auto jinde. Blíží se doba, kdy budete muset dát vaše auto do šrotu a budete si muset pořídit nové auto? Zvažte operativní leasing.