Foot fetish je považován za úchylku a budete-li se blíže zajímat o tuto problematiku, zjistíte, že tu většina zdrojů včetně i některých odborných sčítá jablka a hrušky a hází do jednoho pytle jak úchylku, tak i zcela přirozené chování a postoj k sexualitě. Musíme v první řadě rozlišovat, zda dotyčnou osobu (většinou muže) zajímá pouze chodidlo, případně obuv, anebo je vnímá jako součást milostné touhy k milované ženě či dívce.

dámská obuv

Krásou nohou a chodidel je uchváceno mnoho mužů, možná dokonce drtivá většina, což je dáno jejich sexy anatomickým tvarem, o němž již Leonardo da Vinci prohlásil, že jde o dokonalý „mistrovský výtvor“. A odpírat si pohled na blízkost této části těla by znamenalo popřít i sám sebe, své přirozené touhy, a stejně tak i krásu ženského těla, která je osmým divem světa zcela bez debaty.

dívka na Gran Canaria

Tvar – když vyzujete své partnerce, třeba až v posteli, sexy boty Botish, zpravidla na podpatku, co zdůrazňují hlubokou podélnou klenbu, povšimněte si famózního tvaru chodidla, jeho křivek, úzké paty vůči nártu, ustupujících prstů v eliptické dráze a vyklenutí uprostřed chodidla, které vám připomene mostní konstrukci. Chodidla jsou tak sexy samy o sobě, ať se na ně zadíváte z jakéhokoli úhlu pohledu. Jsou naprosto dokonalá.

Barva – barva plosek chodidel je zpravidla růžová až oranžová, a obě jsou barvami lásky a sexu, podobně jako na rtech, bradavkách či vagíně. Jistě to není náhoda, i toto je jeden z přitažlivých bodů a důvodů, proč si muži (a mnohdy i ženy) rády prohlíží právě bosá chodidla.

Hebkost – vezmete-li chodidla do dlaní, pokud jsou dobře udržovaná, budou velmi měkká a heboučká, vysloveně lákavá k nakousnutí. Ženy to zpravidla milují a jsou rády, když je partner v tomto směru nezanedbává.

Vůně – pro některé muže je vůně potu na ženských chodidlech ohromným afrodiziakem, které zvyšuje hladinu testosteronu a podporuje vášnivý sex. Zřejmě to souvisí i s vnímáním vhodnosti partnerky pro plození potomků na základě co nejvíce odlišné struktury DNA, o čemž se vyjádřil i sexuolog MUDr. Radim Uzel.