Máte v plánu nechat zhotovit skříně na míru do vaší ložnice nebo ještě lépe do předsíně, a prozatím nemáte představu o tom, jak uspořádat vnitřní prostor, aby byl efektivně využíván? Pak se držte některých platných (nepsaných) zásad.

Horní fochy – horní regály bývají dostupné pouze ze štaflí nebo ze židle. Nevstupuje se do nich denně, ale spíše slouží pro ukládání sezonního oblečení nebo předmětů, které používáte jen velmi zřídka. Nanoste si do některé místnosti všechny věci, které dle vašeho názoru do tohoto sektoru patří, a podle toho si vyměřte šíři těchto fochů.

skříně na míru

Foch pro štafle – židle bývá pro kontakt s předměty v horním fochu nízká a malé štafle jsou v tomto směru výhodnější. Můžete si tu pro ně ve skříni nechat vyhradit jeden úzký a vysoký speciální koridor.

moderní kuchyně

Ramínka ano či ne – běžnou součástí vestaveb na míru jsou i ramínkové tyče. Ty ale dovedou zabrat mnoho místa, a tak se vyplatí provést pečlivý monitoring, co vše chcete na ramínka věšet, a co by naopak bylo možno složit a ukládat do fochů či zásuvek. Na ramínka patří hlavně to, co nelze žehlit, a co by se mohlo skládáním pomačkat. Někteří lidé dokonce nemají ramínkovou část vůbec, protože nosí pouze sportovní oblečení, ale toto je vždy otázkou osobního vkusu a životního stylu.

Úklidové prostředky – někteří lidé mohou mít tendence nacpat do vestavby na míru vše, co jim přijde pod ruku. Nahrává tomu zcela uzavřený prostor, do jehož útrob není vidět, a vaše případná návštěva bude mít pocit, jak báječně máte doma uklizeno a čisto. Jestliže tedy chcete například umístit mezi oblečení úklidové prostředky a vysavač, měli byste se postarat o to, aby svým zápachem či nečistotami neměly vliv na ostatní věci. Týká se to hlavně hadice z vysavače a jeho výstupních otvorů a filtrů https://www.fotoskoda.cz/sady-filtru/ a špatně uzavřených lahví či kanystrů s úklidovými přípravky.