Pokud jsi řidič kamionu a řízení kamionu je tvým denním chlebem, určitě se ti budou hodit sněhové řetězy. nejvíce v zimě, kde sněží. I když jezdíš v nížinách. Když ale jezdíš do hor či přes ně, určitě je oceníš dvojnásob. Super sněhové řetězy nabízí firma CONVOY TRUCK SHOP. Sněhové řetězy se ti skvěle hodí, když je sněhová kalamita, když jsou závěje, když vozovku pokrývá silnější vrstva sněhu anebo je na ní náledí. Jednoduše sněhové řetězy snadno a rychle nainstaluješ, ale dostaneš se v klidu z jakékoli sněhové kalamity a budeš fakt rád. Navíc tvůj kamion bude méně klouzat a bude mít kratší hvězdnou dráhu. Jasné, jsi profik a duší rozený dobrodruh, ale také s tím dobrodružstvím se to nesmí přehánět, to je ti prostě jasné.

sníh a kamion

A jako správný profík víš, že sněhové řetězy v zimním období jsou dost nezbytné a máš je mít jako součást výbavy. Stejně jako náhradní kolo a nějaké to nářadí. Sice to není vyloženě povinné jako třeba lékárnička, ale je plno věcí nepovinných a ty dobře víš, že jsou potřeba je mít. Prostě „Must have“. I když řešíš vždy zimní a letní pneumatiky, prostě ne vždy kvalitní zimní pneumatiky postačí. Sněhové řetězy zvládnou vše. Skvěle navýší vzorek zimní pneumatiky a dojde k lepšímu a silnějšímu záběru. Výhoda je, že můžeš sněhové řetězy používat nejen během kalamity, ale i když je vozovka pokrytá ledem či ledovkou. Kvalitní sněhové řetězy na kamion navíc zkrátí, a to výrazně brzdnou dráhu.

kamiony

Každý dobrodruh určitě musí vždy myslet na bezpečnost. Lépe se ti bude také řídit tvůj kamion a mnohem lépe díky sněhovým řetězu během sněhové kalamity a náledí lépe ovládat a řídit. Kde nefungují kvalitní zimní pneumatiky, sněhové řetězy to zvládnou. Je to takový ten svalovec-super kámoš, který to za tebe zařídí a pomůže. Vždy. Proto by sněhové řetězy měly být součástí tvého vybavení v zimních dnech, a i ke konci podzimu či z kraje jara. I když zrovna nesněží. Někdy se počasí mění tak, jak puberťačka mění své nálady. A někdy tě sníh může prostě překvapit. Když má kamioňák sněhové řetězy, je prostě frajer.