Prodej nemovitosti není jednoduchá věc. Většina lidí nedokáže posoudit všechna rizika a neumí nemovitost prodat. Proto je nejlepší najít si opravdu dobrou realitní kancelář, která má velmi dobrá hodnocení od klientů. Takové kanceláře dokážou nemovitost nabídnout tak, že o ni bude zájem mezi potencionálními kupci. Ví o jaké nemovitosti je v dané oblasti zájem a které se prodají hned, a také ví u kterých bude problém najít zájemce a kupce. V jaké kondici je vaše nemovitost? Prodáváte byt, dům, nebo stavební parcelu?

podpis smlouvy

Každý kdo něco prodává chce logicky za danou věc utržit co nejvíc peněz. I když za služby realitní kanceláře budete muset něco zaplatit, stále se to většině lidí vyplatí. I dnes existuje celá řada podvodníků, kteří se snaží nacházet stále nové a nové způsoby a cesty jak člověka okrást. Tyto triky dokáže zkušený realitní makléř ihned odhalit, a navíc podvodníci a zloději si jako svoje cíle vybírají spíše nezkušené jedince, nikoliv makléře. Abyste pomohli makléři s prodejem vaší nemovitosti, je nejlepší když vykliďte co je možné. Osobní věci jako oblečení, potraviny a další vybavení byste měli vyklidit.

prodej domu

Byt či dům by se měl prodávat uklizený a čistý pokud je to jenom trochu možné. Zájemce bude zajímat jak to vypadá uvnitř, ale i zvenčí. Proto se snažte zvelebit i venkovní prostory. Aby zájemce nemusel jezdit zbytečně, je dobré všechno nafotit a případně natočit drobem, z čehož vznikne kvalitní 3d prohlídka. Ta umožní prohlédnout si celou nemovitost od podlahy po strop prostřednictvím internetu. Nezáleží zda si budete nemovitost prodávat sami a nebo jestli budete chtít aby vás někdo zastoupil. Důležití je využít všechny dostupné nástroje k tomu abyste zvedli šance na prodej. Čím déle bude prodej trvat, tím více budete přicházet o peníze prostřednictvím daní a poplatků za plynoměr a elektroměr.