Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací obyvatel naší země, co se týče výjezdů za hranice v období letních dovolených. V této době je nesmírně lákavé trávit volné dny na oblázkových plážích, vnímat svěží vůni borovic a pozorovat odraz slunečních paprsků na vlnící se mořské hladině. Chorvatsko bývá v létě někdy doslova v obležení turistů na plážích, kteří mu dají přednost před Kyprem, Tureckem, Španělskem, Řeckem, Itálií či Francií. V této lokalitě je také velmi zajímavé vnitrozemí, kam stojí za to tu a tam zavítat a pozměnit plážový program za objevné výpravy.

Chorvatsko u moře

Dovolená na Jadranu má však i své stinné stránky. Tou nejhorší je zjevně fakt, že se vám odtud nebude chtít vracet domů a absolvovat zas náročnou jízdu autobusem či autem, která zaujímá mnoho hodin. Vlastně tím doslova promrháte jeden celý den. Nebylo by lepší pořídit si tu apartmán a bydlet tu nastálo, nebo alespoň větší část v roce, abyste nemuseli neustále cestovat tam a zpátky? Stačí se kupříkladu porozhlédnout v sekci Napište nám Na Jadranu.

Výhodou Jadranu je jeho mírné klima, budete se tu cítit dobře po celý rok, tedy i v zimě. Zimy nebývají v této oblasti mrazivé a dají se přečkat mnohem snáz, než u nás. Je zde také více dnů se slunečním svitem, takže tu pochytáte mnoho vitamínu D, který patří mezi obyvateli České republiky k těm deficitním.

mořské pobřeží

Bydlení u Jaderského moře má ovšem jednu zásadní přednost, a sice jste tu stále v obležení velmi potřebných záporných iontů, které podporují regeneraci organismu, a můžete si tu dopřát více středomořské stravy, jež je zdraví přínosnější, než staročeská kuchyně. Mořská voda je doslova prosycena minerály a stopovými prvky, které si tu můžete dopřát i v chladnějším období, například na procházkách podél pobřeží, kdy odložíte obuv a procházíte se naboso. A budete-li chtít pozměnit slanou vodu za sladkou, můžete si dopřát výlet k Plitvickým jezerům.