2. Oblíbené akce na dopravu nebo zcela ZDARMA
3. Platba prostřednictvím služby TWISTO, od 24.10. 17, kdy nakupujete, nic neplatíte, až později s odloženou splatností.
9.Vše co potřebujete k Vašemu nákupu o produktech Lulalu vědět, ihned zjistíte prostřednictvím otázky do online chatu, kde je Vám servis stále k dispozici.
ZAREGISTRUJTE SE V LULALU, STAŇTE SE NAŠÍM PŘÍZNIVCEM, ZÍSKÁVEJTE KOSMETICKÉ DÁRKY A MĚJTE MLADOU A ZDRAVOU PLEŤ, KTEROU VÁM BUDOU VŠICHNI ZÁVIDĚT. PĚSTĚNOU ZA NEUVĚŘITELNÉ CENY.
LULALU ZBOŽÍ rádi odesíláme také našim zákazníkům na SLOVENSKO, poštovné se zobrazuje přímo v odbavení košíku.
MÁTE NEJRADĚJI
O BAMBUCKÉM MÁSLE
KONTAKTY
ZBOŽÍ V AKCI
MYSLÍTE SI
Přírodní kosmetika z nerafinovaného bambuckého másla je přínosem pro Vaše zdraví a krásu Vaší pleti
Nedám na ni dopustit, má vynikající účinky, nealergizuje 47% Často ji používám, chrání mou pleť v létě i v zimě 23% ošetřování nerafinovaným bambuckým máslem zregenerovalo moje poškozené vlasy 17% S bambuckým máslem jsem se dosud nesetkal/a 13%FILTRACE NERAFINOVANÉHO BAMBUCKÉHO MÁSLA
Plody tohoto ořešáku, jemuž domácí říkají karité, sbírají výhradně ženy. Podle sdružení stromu karité (AGK) pomáhá tato rostlina 16 milionům Afričanek zejména z venkovských oblastí. Máslo získané z plodů se dá používat také v potravinářství, ale vzhledem k jeho hydratačním vlastnostem ho začaly používat západní kosmetické firmy zejména při výrobě šamponů a krémů.
Strom roste od Etiopie po Senegal a najít se dá i v Kongu. Ministr zemědělství Pobřeží Slonoviny Mamadou Sangafowa Coulibaly říká, že všude, kde roste, se stal významným zdrojem příjmů a pomohl řešit problém chudoby. V Ghaně například přispěl k získání finanční nezávislosti mnohých žen, tvrdí Stephanie Greenová z ghanské firmy SeKaf, která dodává máslo kosmetickému průmyslu. Ghaňanky si teď díky příjmům z karité mohou ve svých vesnicích otevřít vlastní obchody.
Máslovník se řadí k tajemným rostlinám. Tento divoký obyvatel savany dorůstá do výšky 20 metrů, ale nelze ho uměle vysadit. Přežije požáry i sucha a dožívá se několika stovek let. Plodit začíná až po 25 letech, a to vždy jednou za tři roky. Skořápka jeho ořechu ukrývá jádro, z nějž se získává máslo.
V Africe se každoročně vytěží 600.000 tun jader těchto ořechů a dvě třetiny z nich se vyvážejí do Evropy - vývozci za ně utrží v přepočtu 12,5 miliardy korun. Zbytek se spotřebuje v Africe. Poptávka roste doma i v zámoří. Pobřeží Slonoviny je páté mezi producenty. Ročně se tam vytěží 40.000 ořechů, ale ministr Coulibaly si myslí, že kapacita je až 150.000 tun. Pro úspěch na trzích je ale rozhodující kvalita produktu, která není všude stejná. A tu má Lulalu nejlepší, protože dováží jen malá množství ve výběrové kvalitě.
Na kongresu, který AGK uspořádal v Abidžanu, proto zaznívaly výzvy ke spolupráci, která zaručí kvalitu. Zástupce z Mali vyzývali k lepší organizaci sběru a modernizaci celého oboru. Cílem má být získat ořechy vhodné pro vývoz. Greenová upozornila na to, že stromy postupně stárnou a rodí méně. Takže 16 milionů Afričanek má díky stromu, jemuž se přezdívá africké zlato, před sebou stále světlou budoucnost.